Medlemmer    

Medlemsliste

 

Shopping     
Brinck Isenkram Nørregade 4 www.brinckisenkram.dk
Butik Laura Nørregade 3 facebook: Butik-Laura-i-Hirtshals
Bygma  Dalsagervej 6 www.bygma.dk
Diva Nørregade 15 www.diva-hirtshals.dk
Hirtshals Bog & idé  Hjørringgade 6 www.bog-ide.dk/hirtshals
Hirtshals Cykelforretning & Udlejning Vestergade 4 A www.hirtshalscykler.dk
Hirtshals Indkøb Vestkajen 4 www.hirtshalsindkoeb.dk
Høj Data / Høj Farver Nørregade 28 www.hoejdata.dk
Kaj Jensen Optik Jyllandsgade 2 www.kajjensenoptik.dk
Lund Interiør Nørregade 1 www.lundinteriør.dk
Mimosa Blomster - Vinkrogen  Vestergade 7 www.mimosa-blomster.dk
Ny Form Hjørringgade 1 www.ny-form.com
Ostemanden Nørregade 15 facebook: Ostemanden-Nørregade-Hirtshals
Pia Harbo Nørregade 11 facebook: piaharbo
Ret & Vrang Nørregade 22 www.retogvranghirtshals.dk
Strand 8 Hjørringgade 8 www.strand8.dk
Uniq Nørregade 2 facebook: UNIQ-Hirtshals
Matas  Nørregade 2 www.matas.dk
Wagner Nørregade 6 www.wagner.dk
Zjoos Nørregade 8 www.zjoos.dk
     

Personlig pleje 

    
Audionova ApS Jyllandsgade 2 www.audionova.dk
Beauty by M  Nørregade 32 www.beautybym.dk
HB Wellness Nørregade 12 www.hbwellness.dk
Hirtshals Apotek Jørgen Fibigersgade 18 www.hirtshalsapotek.dk
Hirtshals Fysioterapi Hjørringgade 13 www.hirtshalsfysioterapi.dk
Klinik For Fodterapi Østergade 40 facebook: Klinik-for-fodterapi
Klipperen Nørregade 4 D  
Krøltoppen Hovedvejen 170 (Runddelen) facebook: FrisorKroltoppen
Loop Fitness Vestergade 17 www.loopfitness.dk/hirtshals
Pernilles Fod- og Hudpleje Enebærvænget 6 facebook: pernillesfodoghudpleje
Thai Sima Massage and Spa Bødkervænget 8, Horne www.thaisimamassage.dk
     
Dagligvarer     
Fakta  Nejstdalen 2 www.fakta.dk
Gaardboe's Fiskehandel Norgeskajen 10 www.gaardboesfisk.dk
Højene Bageren Jyllandsgade 4 www.konditor-bager.dk
Netto Jørgen Fibigersgade 20 www.netto.dk
Rema 1000 Banegårdspladsen www.rema1000.dk
Spar / Slagter Winther Margrethevej 12 www.spar.dk
Super Brugsen Jørgen Fibigersgade 1 www.superbrugsen.dk
     
Spisesteder / Overnatning     
B&B by the Sea Kystvejen 53 www.bbhirtshals.com
B&B Wharfside Sydvestkajen 7 www.bnb-wharfside.dk
Café Møller Havnegade 7 www.cafemøller.dk
E/F Fyrklit Kystvejen 10F www.fyrklit.dk
Landal Fyrklit Kystvejen 10 www.landal.com
Hirtshals Fiskehus Sydvestkajen 7C www.hirtshalsfiskehus.dk
Hotel Hirtshals Havnegade 2 www.hotelhirtshals.dk
Hotel Strandlyst Strandvejen 20, Tornby www.hotelstrandlyst.dk
Montra Skaga Hotel Willemoesvej 1 www.skagahotel.dk
Mormors Køkken - Café & Restaurant Strandvejen 7 A, Tornby www.mormorskøkken.dk
Restaurant Abstrakt Sydvestkajen 7A www.restaurantabstrakt.dk
Restaurant Lilleheden / Cafe 2 Hjørringgade 2 www.restaurantlilleheden.dk
Restaurant Munch Strandvejen 31, Tornby www.restaurantmunch.dk
Restaurant normann's   Nørregade 23 www.normanns.nu
Restaurant Sason Bøf & Pizza Nørregade 27 www.restaurantsason.dk
     
Værtshus     
Irish No. 1 Nørregade 4 A www.irishno1.dk
Jyes Bagbutik Nørregade 4B facebook: Jyes-Bagbutik
     
Kunsthåndværk     
Grønfeldt Værkstedsgalleri Hjørringgade 7 www.grønfeldt.nu
Pottemager Rigmor Horsevad Hjørringgade 16 B (indgang fra p-plads i Skippergade) facebook: Rigmorhorsevadpottemager
Vetro HotGlass Susan Vivi Sørensen Nordvestkajen 3 www.svs-art.com

Billedkunster Laila Pallisgaard

 

Højersgade 9

 

www.lailapallisgaard.dk

 

Oplevelser / Turist     
Color Line  Norgeskajen 2 www.colorline.dk
Fjord Line Danmark A/S Dalsagervej 9 www.fjordline.dk
Fun Park Minkvej 10 www.funparkhirtshals.dk
Hirtshals Camping Kystvejen 6 www.hirtshalscamping.dk
Hirtshals Museum, VHM Sophus Thomsensgade 6 www.vhm.dk
Hirtshals Turisme Jørgen Fibigersgade 26 www.visithirtshals.dk
Nordsøen Oceanarium Willemoesvej 2 www.nordsoenoceanarium.dk
V-Kysten Nørregade 21 www.vkysten.com

Surf og Natur

 

The Sky Is Blue

Stendyssevej 84

 

Kystvejen 45 b


www.surfognatur.dk

 

www.theskyisblue.dk

 

 

Fotograf

    
Fotografen Hirtshals Peder Rimmensgade 7A www.hirtshalsfoto.dk
Stoklund Medieproduktion Agerledet 22 www.stoklund.net
     
Genbrug     
Kirkens Korshærs Genbrug Jørgen Fibigersgade 14 www.kirkenskorshaer.dk
Kirkens Korshærs Møbelgenbrug Nørregade 29 www.kirkenskorshaer.dk
     
Medier     
NordsøPosten Nejstbrinken 105 www.nordsoeposten.dk
Hjørring Antenneselskab Nørrebro 11, Hjørring www.has.dk
Medieanne AS (Skagerakposten) Tordenskjoldsgate 46/48, Kristiansand  
Hirtshals Bindslev Avis / Det Nordjyske Mediehus Frederikshavnsvej 81, Hjørring www.nordjyske.dk
Skaga FM  Jørgen Fibigersgade 22 1. sal, Box 96 www.skagafm.dk
     
Biler     
Jacobil Kærvej 2 www.jacobil.com
Stanges Auto

Sindalvej 42

www.stangesauto.dk

Nordisk Autocenter

Dalsagervej 25 www.nordiskautocenter.dk
Pengeinstitut     
Jyske Bank Nørregade 13 www.jyskebank.dk
Nordjyske Bank Østergade 4, Hjørring www.nordjyskebank.dk
Spar Nord Jørgen Fibigersgade 4 www.sparnord.dk
Sparekassen Vendsyssel Jyllandsgade 14 www.sparekassen-vendsyssel.dk
     
Ejendomsmægler     
EDC Hirtshals Vesterled 1 www.edc.dk
Home Ejendomsmægler Jørgen Fibigersgade 21 www.home.dk/hirtshals
Nybolig Jyllandsgade 8 www.nybolig.dk
     
IT     
Jysk IT-Tech Ulvkærvej 6 www.jyit.dk
Nygreen IT ApS Niels Juelsvej 14 www.nygreenit.dk
     
Håndværker     
El-installatør H. Jespersen & Søn Dalsagervej 24 www.h-jespersen.dk
Erik Lytzen A/S Olfert Fischersvej 6 www.lytzen.dk
Gardin Specialisten  Nørregade 2 www.gardinspecialisten.dk/
Hellehøj Tømrer & Snedker ApS Rugtvedvej 6, Asdal www.hellehoj-ts.dk
Hirtshals Byg Dalsagervej 10  
Hirtshals Ejendomsservice Rønne Allé 17 www.hirtshals-ejendomsservice.dk
Hirtshals Malerforretning Peder Rimmensgade 7 www.hirtshalsmalerforretning.dk
Hirtshals Totalbyg ApS Hjørringgade 62 www.hirtshalstotalbyg.dk
HMU A/S Entreprenørforretning Dalsagervej 21 www.hmu.dk
Horne Blik ApS Dalsagervej 23 www.horneblik.dk
K. B. Olesen VVS A/S Håndværkervej 4 www.kbolesen.dk
Marine El Læssevej 12 www.marine-el.dk
Malerfirma Michael Pedersen Allingdamvej 114 info@hirtshalsmaler.dk
Mureren Vendsyssel  Nejstbrinken 9 facebook.com/HandvaerkerenVendsyssel
Murermester Jørgen Simonsen Hovedvejen 6, Tornby  
Trolle-Byg Allingdamvej 100 www.trolle-byg.dk
Tømrerfirmaet MÜNSTER ApS Højrupvej 27 www.munster-aps.dk
Vendelbo Wood Work ApS Hans Jensens Alle 8 www.vww.dk
     
Renovation / Vognmænd     
Nordjysk Forretnings & Industri Renovation W. Brüels Vej 8, Hjørring www.nfir.dk
Vognmand Per Ørum Jensen Bjergvej 5, Tornby www.per-oerum.dk
Henry Petersen & Sønner Aps Safirvej 10 www.hphirtshals.dk
     

Øvrige erhverv

    

3F Skagerak

Jyllandsgade 10 www.3f.dk/skagerak
LeKa Conslut N C Jensensgade 5 www.lekaconsult.com
Advokaterne Amtmandstoften Amtmandstoften 3, Hjørring www.advotoft.dk

AutismeNavigator ApS

 

Asdal Hovedgaard

Allingdamvej 135, Asdal

 

Allingdamvej 50

www.autismenavigator.dk

 

www.asdal.dk

BDO Scanrevision Havnegade 22 www.bdo.dk/hirtshals
De Forenede Dampvaskerier A/S  Skovvejen 15 www.dfd.dk
Hirtshals Møntvaskeri ApS  Kystvejen 9 www.hirtshalsmøntvaskeri.dk
Hirtshals Skole Ved Skolen 2  
Horne Efterskole Højskolevej 5 www.horne.dk
Lilleheden A/S Hovedvejen 114, Tornby www.lilleheden.dk
Lægerne i Hirtshals ApS Skovvejen 5 www.laegerneihirtshals.dk
Martensens Bogtrykkeri Nejstdalen 1 A www.martensensbogtrykkeri.dk
ME-KA Food Kystvejen 65  
Nordjysk Skilte og Solfilm Nejstdalen 1 B www.skilteogsolfilm.dk
NorSøe Interiør A/S Dalsagervej 10 www.norsoe.dk
P H Pedersen Emmersbækvej 1  
Stutteri Hyldsbæk Rævskærvej 42, Tornby facebook: Stutteri-Hyldsbæk
Urban's Vent-Teknik ApS Pastelvej 18 facebook: Urbans ventteknik

Kødboxen ApS

 

Kærholm Teltudlejning

Østergade 54B

 

Snevrevej 73, Bjergby

www.koedboxen.dk

 

www.kaerholmtelte.dk

 

Havnen

    
BinOcean Jens Munksvej 4 www.binocean.dk
Blue Water Shipping A/S Jens Munksvej 1 www.bws.dk
Brdr. Schlie's Fiskeeksport A/S Søren Nordbysvej 27 www.seafooddanmark.dk
Claus Sørensen A/S, Hirtshals Jens Munksvej 6 www.csgruppen.dk
Cosmos Trawl A/S Notkajen 2 www.cosmostrawl.dk
Egersund Trawl DK Nordvestkajen 27 www.egersundgroup.no
Fiskeauktion Nord  ApS Norgeskajen 7 www.hirfiskauk.dk
Fiskernes Fiskesortering A.M.B.A. Norgeskajen 12  
Havnens Skibsbyggeri  Vodbindervej 4 www.havnensskibsbyggeri.dk
HG 62 Beinur P/R Esbern Snaresvej 6  
Hirtshals El-Motorservice ApS Cort Adelersvej 2 www.elmotorservice.dk
Hirtshals Seafood A/S Østergade 56 www.hirtshals-seafood.dk
Hirtshals Sejlmageri Havnegade 22 www.hsejl.dk
Hirtshals Stevedore ApS Herluf Trollesvej 2 www.hirtshalsstevedore.dk
Hirtshals Yard A/S Jens Munksvej 1 www.hirtshalsyard.dk
Keka Fisk ApS Søren Nordbysvej 13  
Kølemadsen A/S Læssevej 18 www.kolemadsen.dk
MarineShaft A/S Pier 2 www.marineshaft.dk
Nordic Seafood A/S Søren Nordbysvej 15 www.nordicseafood.com
Nordrep A/S Sindalvej 30 www.nordrep.dk
Rederiet Isafold A/S Frysehuskajen 10 www.nilco.dk
Rederiet Ruth A/S Cort Adelersvej 6  
Seamech A/S Læssevej 14 www.seamech.dk
Skagerak Processing A/S Herluf Trollesvej 14 www.skageraksalmon.dk
Vestkajens Maskinværksted A/S Sydvestkajen 4 www.vestkajen.dk

 

Opdateret 18. august 2021

 

Æresmedlemmer:

Johannes Nielsen (EBM)
Flemming Jensen (Kaj Jensen Optik)
Kurt Jakobsen (Bog & idé)
Jens Pedersen (Jensine)


 

 


Side fra Net For Dig