Julebelysning    

Julebelysningen har ikke noget med medlemskabet i Hirtshals Handel & Erhverv at gøre.
Derfor skal alle betale til lyset i de omtalte gader, hvor der sættes op.

 

3F Skagerak Jyllandsgade 10  
Admiralen Jyllandsgade 3  
Advo Nord Jørgen Fibigersgade 10 www.advonord.dk
Agathon On Spot K/S Silvervej 2  
Aldi Nørregade 18  
Asbjørn ApS Dalsagervej 5 C  
Blomster by Ovesen Nørregade 9  
Butikstorvets Bageri Margrethevej 14 www.konditor-bager.dk
byAmanda Nørregade 11  
Bygma Dalsagervej 6 www.bygma.dk
Circle K Vestergade 1, Runddelen www.circlekeurope.com
Cold Sejl Pastelvej 14  
Color Line Cargo Dalsagervej 5  
Dansk Revision Jørgen Fibigersgade 23  
Diva Nørregade 15  
Dyrebutikken Jørgen Fibigersgade 10  
DYYT køreskole ApS Nørregade 36  
El-installatør H. Jespersen og Søn Dalsagervej 24  
Fakta Jørgen Fibigersgade www.fakta.dk
Fjord Line Danmark A/S Dalsagervej 9 www.fjordline.dk
Fjord Skibsholding A/S Dalsagervej 9  
Frisør Leonora Nørregade 31  
Frisør Rikke Nørregade 28  
Færgekroen Nørregade 24  
Gardin Specialisten Nørregade 2 www.gardinspecialisten.dk/
HB Wellness Nørregade 12 www.hbwellness.dk
Hirtshals Apotek Jørgen Fibigersgade 18 www.hirtshalsapotek.dk
Hirtshals Autodele Grævlingevej 5  
Hirtshals Bog & idé Hjørringgade 6 www.bog-ide.dk/hirtshals
Hirtshals Cykelforretning & Udlejning Vestergade 4 A www.hirtshalscykler.dk
Hirtshals Herreklip / Salon Laura Jørgen Fibigersgade 10  
Hirtshals Transport Center P/S Dalsagervej 3 www.htc.dk
Hirtshals Turistbureau Jyllandsgade 10 www.visithirtshals.dk
HoCo Fotografi Svinget 5 www.hoco.dk
Home Ejendomsmægler Jørgen Fibigersgade 21  
Hotel Hirtshals Havnegade 2 www.hotelhirtshals.dk
Hotel Skagerak Nørregade 4 B  
Huset Nørregade 26  
Jasmin og Cafe Daisy Hjørringgade 4  
Jensine Nørregade 3  
JKS Dalsagervej 1  
Jyske Bank Nørregade 13 www.jyskebank.dk
Kaj Jensen Optik Jyllandsgade 2 www.kajjensenoptik.dk
Kaj Jensen Ure Guld og Sølv Jyllandsgade 6  
Kirkens Korshærs Genbrug Jørgen Fibigersgade 14  
Kirkens Korshærs Møbelgenbrug Nørregade 29  
Klippe Atelieret Jørgen Fibigersgade 21 A  
Klipperen Nørregade 4 D  
KonditorBager Hirtshals Jyllandsgade 4 www.konditor-bager.dk
Kop og Kande Nørregade 1 www.kop-kande.dk
Krøltoppen Hovedvejen 170 (Runddelen)  
Last Stop Shop Dalsagervej 1 www.laststopshop.dk
Linea Nørregade 1  
Marine Shaft Hirtshals A/S Pier 2  
Mediehuset Nørregade 40  
Matas Nørregade 2 www.matas.dk
Mimosa Blomster - Vinkrogen Vestergade 7 www.mimosa-blomster.dk
Netto Jørgen Fibigersgade 20 www.netto.dk
Nordjyske Bank Jørgen Fibigersgade 16 www.nordjyskebank.dk
Nordjyske Medier Jyllandsgade 8 www.nordjyske.dk
normann's Nørregade 23  
Ny Form Hjørringgade www.ny-form.com
Nybolig Jyllandsgade 8 www.nybolig.dk
Peking Grill Nørregade 16  
Pouls Kro Jørgen Fibigersgade 12  
Red Rose Ægte Tæpper ApS Nørregade 17  
Restaurant Lilleheden / Cafe 2 Hjørringgade 2 www.restaurantlilleheden.dk
Restaurant Sason Bøf & Pizza Nørregade 27  
Ret & Vrang Nørregade 22 www.retogvranghirtshals.dk
Ristorante Italiano Nørregade 9  
Røde Kors Svinget 8  
Safe Ocean Service A/S Jens Munksvej 1  
Second Hand Nørregade 10  
Skaga FM Jørgen Fibigersgade 22 1. sal www.skagafm.dk
Slagter Winther A/S Hjørringgade 5 www.slagterwinther.dk
Smyril Line Danmark Dalsagervej 9 B  
Spar Margrethevej 12 www.spar.dk
Spar Nord Jørgen Fibigersgade 4 www.sparnord.dk/hirtshals
Sparekassen Vendsyssel Jyllandsgade 14 www.sparekassen-vendsyssel.dk
Sportmaster Nørregade 4 www.sportmaster.dk
Stjernestrik Nørregade 5 www.stjerne-strik.dk
Super Sandwich & Grill House Jyllandsgade 1  
SuperBrugsen Jørgen Fibigersgade 1 www.superbrugsen.dk
Tandlægen.dk Sophus Thomsensgade 7  
Uniq Nørregade 2  
Vendelboden Nørregade 14 B  
Wagner Nørregade 6 www.wagner.dk
Zjoos Nørregade 8 www.zjoos.dk

 

 Opdateret 21. december 2016


 

 


Side fra Net For Dig