Julebelysning    

 

Julebelysningen har ikke noget med medlemskabet i Hirtshals Handel & Erhverv at gøre.
Alle betaler til julebelysning.

 

3F Skagerak Jyllandsgade 10  
A.C. Engineering Nejstbrinken 43  
Admiralen Jyllandsgade 3  
Advokaterne Amtmandstoften Havnegade 18 www.advotoft.dk
Agathon On Spot K/S Silvervej 2  
Aldi Nørregade 18  
Alment Praktiserende Læger i Hirtshals ApS Skovvejen 5  
Asdal Hovedgaard Allingdamvej 50  
Audionova ApS Jyllandsgade 2  
B&B by the Sea Kystvejen 53 www.bbhirtshals.com
B&B Wharfside Sydvestkajen 7  
BDO Scanrevision Havnegade 22  
Beauty by M  Nørregade 28  
BHJ Coating Nordvestkajen 35  
BinOcean Jens Munksvej 4  
Blomster by Ovesen Nørregade 9  
Brdr. Schlie's Fiskeeksport A/S Søren Nordbysvej 27  
Butik Laura Nørregade 14 B  
Bygma  Dalsagervej 6 www.bygma.dk
Carl Jensens Marinelager A/S Olfert Fischersvej 8  
Circle K Danmark A/S Vestergade 1, Runddelen www.circlekeurope.com
Claus Sørensen A/S, Hirtshals Norgeskajen 1  
Cold Sejl Pastelvej 14  
Color Line  Norgeskajen 2 www.colorline.dk
Cosmos Trawl A/S Notkajen 2  
CT International A/S Dalsagervej 18  
Dan Salmon A/S Østhavnsvej 12  
Dansk Revision - Hirtshals Afd. Jørgen Fibigersgade 23  
De Forenede Dampvaskerier A/S  Skovvejen 15 www.hirtshalsvask.dk
Diva Nørregade 15  
Duusgaard Coating ApS Skibsbyggerkaj 4  
Dyrebutikken Jørgen Fibigersgade 10  
DYYT køreskole ApS Nørregade 36  
Ecco Print Læsøvej 2 www.eccoprint.dk
EDC Mægleren Vesterled 1 www.edc.dk
Ejerselskabet af 3. maj 2012 ApS Safirvej 10  
El-installatør H. Jespersen og Søn Dalsagervej 24  
Fakta  Nejstdalen 2 www.fakta.dk
Fiskeauktion Nord  ApS Norgeskajen 7  
Fiskernes Fiskesortering A.M.B.A. Jørgen Fibigersgade 16  
Fjord Line Danmark A/S Dalsagervej 9 www.fjordline.dk
Flaskeposten Nejstbrinken 105 www.flaskeposten.nu
Fotograf Agerledet 22  
Frisør Leonora Nørregade 31  
Frisør Udbö Nørregade 7 A  
Fun Park Minkvej 10 www.funparkhirtshals.dk
Fyrklit Hotel - Ferielejligheder Kystvejen 10 www.fyrklit.dk
Færgekroen Nørregade 24  
Gaardboe's Fiskehandel Norgeskajen 10 www.gaardboesfisk.dk
Gardin Specialisten  Nørregade 2 www.gardinspecialisten.dk/
Glas Janne Nørregade 5  
Grønfeldt Kunsthåndværk Højersgade 2  
Havnegrillen v/ Quang Dai Do Margretheparken 9 st TH  
Havnens Skibsbyggeri  Vodbindervej 4  
HB Wellness Nørregade 12 www.hbwellness.dk
Hellehøj Tømrer & Snedker ApS Rugtvedvej 6, Asdal  
Henry Petersen og Sønner Aps Safirvej 10  
HG 348 Rese Toftagervej 26  
HG 62 Beinur P/R Havnegade 18  
Hirtshals Antik Strandvejen 8, Tornby  
Hirtshals Apotek Jørgen Fibigersgade 18 www.hirtshalsapotek.dk
Hirtshals Bageren Margrethevej 14  
Hirtshals Bog & idé  Hjørringgade 6 www.bog-ide.dk/hirtshals
Hirtshals Bowlingcenter Østergade 54  
Hirtshals Camping Kystvejen 6 www.hirtshalscamping.dk
Hirtshals Cykelforretning & Udlejning Vestergade 4 A www.hirtshalscykler.dk
Hirtshals El-Motorservice ApS Cort Adelersvej 2  
Hirtshals Farvehandel Peter Rimmensgade 7 A  
Hirtshals Farvehandel P. Rimmensgade 7  
Hirtshals Fiskehus Sydvestkajen 7C www.hirtshalsfiskehus.dk
Hirtshals Fiskeriforening Norgeskajen 14 1 tv  
Hirtshals Fysioterapi Hjørringgade 13  
Hirtshals Herreklip / Salon Laura Jørgen Fibigersgade 10  
Hirtshals Idrætscenter Halvejen 4  
Hirtshals Indkøb Vestkajen 4 www.hirtshalsindkoeb.dk
Hirtshals Møntvaskeri ApS  Kystvejen 9  
Hirtshals Rideklub Hovedvejen 82  
Hirtshals Sejlmageri Havnegade 22  
Hirtshals Skibs- og Industriservice ApS Nordvestkajen 31  
Hirtshals Skole Ved Skolen 2  
Hirtshals Stevedore ApS Herluf Trollesvej 2  
Hirtshals Totalbyg ApS Hjørringgade 62  
Hirtshals Transport Center P/S Dalsagervej 3 www.htc.dk
Hirtshals Turistbureau Jyllandsgade 10 www.visithirtshals.dk
Hirtshals Yard A/S Jens Munksvej 1  
HMU A/S Entreprenørforretning Dalsagervej 21  
HoCo Fotografi Præstebakken 17 www.hoco.dk
Home Ejendomsmægler Jørgen Fibigersgade 21  
Horne Blik ApS Dalsagervej 23  
Horne Efterskole Højskolevej 5  
Hotel Hirtshals Havnegade 2 www.hotelhirtshals.dk
Hotel Skagerak Nørregade 4 B  
Hotel Strandlyst Strandvejen 20, Tornby www.hotelstrandlyst.dk
Intergros ApS Nejstdalen 5  
Irish Pub Nørregade 4 A  
Jacobil Kærvej 2 www.jacobil.com
Jasmin og Cafe Daisy Hjørringgade 4  
Jelex Seafood A/S Jens Munksvej 4  
Jyes Bagbutik Nørregade 4B  
Jysk IT-Tech Ulvkærvej 6 www.jyit.dk
Jyske Bank Nørregade 13 www.jyskebank.dk
Kaj Jensen Optik Jyllandsgade 2 www.kajjensenoptik.dk
Kattegat Seafood A/S Østergade 56  
Keka Fisk ApS Søren Nordbysvej 13  
Kirkens Korshærs Genbrug Jørgen Fibigersgade 14  
Kirkens Korshærs Møbelgenbrug Nørregade 29  
Kjærsgaard Hirtshals A/S Nejstbrinken 1  
KK Burger House Nørregade 10 B  
Klinik For Fodterapi Østergade 40  
Klippe Atelieret Jørgen Fibigersgade 21 A  
Klipperen Nørregade 4 D  
KonditorBager Hirtshals Jyllandsgade 4 www.konditor-bager.dk
Krøltoppen Hovedvejen 170 (Runddelen)  
Kølemadsen A/S Læssevej 18  
Last Stop Shop Dalsagervej 1 www.laststopshop.dk
Levorsen og Jørgensen Olfert Fischersvej 6 www.lytzen.dk
Lilleheden A/S Hovedvejen 114, Tornby  
Lykke Hansen Malerfirma IVS Hans Jensens Alle 55  
Maresco A/S Sydvestkajen 7G  
Marine El Læssevej 12 www.marine-el.dk
Martensens Bogtrykkeri Nejstdalen 1 A www.martensensbogtrykkeri.dk
Matas  Nørregade 2 www.matas.dk
ME-KA Food J. Weinkouffsvej 13  
Mediehuset Jyllandsgade 8  
Michael Pedersen Bygnings- & Skibsmaler Allingdamvej 114  
Mimosa Blomster - Vinkrogen  Vestergade 7 www.mimosa-blomster.dk
Mokka - Kaffe og Cocktailbar Nørregade 31 A  
Montra Skaga Hotel Willemoesvej 1 www.skagahotel.dk
MorMors Sommercafe Strandvejen 7 A, Tornby  
Munchs Badehotel & Tornby Feriehusudlejning Strandvejen 31, Tornby www.tornbystrand.com
Møllers Fiskeeksport ApS Søren Nordbysvej 22  
Netto  Jørgen Fibigersgade 20 www.netto.dk
Niels Jensen & Co Frysehuskajen 10  
Noergaard Engineering and Management Partner Perikonvej 4  
Nordic Seafood A/S Søren Nordbysvej 15  
Nordjysk Skilte og Solfilm Nejstdalen 1 B www.skilteogsolfilm.dk
Nordjyske Bank Jørgen Fibigersgade 16 www.nordjyskebank.dk
Nordjyske Medier  Frederikshavnsvej 81 www.nordjyske.dk
Nordrep A/S Sindalvej 30  
Nordsøen Oceanarium Willemoesvej 2 www.nordsoenoceanarium.dk
normann's   Nørregade 23  
Ny Form Hjørringgade  www.ny-form.com
Nybolig Jyllandsgade 8 www.nybolig.dk
Nygreen IT ApS Smedevænget 6  
OH Fiskeeksport A/S Niels Juelsvej 15  
P H Pedersen Emmersbækvej 1  
Peking Grill Nørregade 16  
Pernilles Fod og Hudpleje Enebærvænget 6  
Pia Harboe Nørregade 3  
Pottemagervækstedet Hjørringgade 16 B  
Pouls Kro  Jørgen Fibigersgade 12  
Rederiet Ruth A/S Cort Adelersvej 6  
Rema 1000 Banegårdspladsen www.rema1000.dk
Restaurant Abstrakt Sydvestkajen 7A  
Restaurant Culinariet Hjørringgade 9  
Restaurant Lilleheden / Cafe 2 Hjørringgade 2 www.restaurantlilleheden.dk
Restaurant Munch Strandvejen 31, Tornby  
Restaurant Sason Bøf & Pizza Nørregade 27  
Ret & Vrang Nørregade 22 retogvranghirtshals.123hjemmeside.dk/
Retep Hirtshals ApS Nejstlunden 31  
Ristorante Italiano Nørregade 9  
Røde Kors Svinget 8  
S. Sørensen A/S Kærvang 8  
Safe Wind Service A/S Jens Munksvej 1  
Scanvogn A/S Hovedvejen 50  
Seaco A/S Havnegade 6  
Seamech A/S Læssevej 14  
Skaga FM  Jørgen Fibigersgade 22 1. sal, Box 96 www.skagafm.dk
Skagerak Fiskeeksport A/S Banegårdspladsen 1  
Skagerak Holding A/S  Banegårdspladsen 1  
Skagerak Salmon A/S Herluf Trollesvej 14  
Skibsservice. Hirtshals Hydraulik-og Smedeværksted ApS Skibsbyggerkaj 4  
Slagter Winther  Hjørringgade 5 www.slagterwinther.dk
Spar Margrethevej 12 www.spar.dk
Spar Nord Jørgen Fibigersgade 4 www.sparnord.dk/hirtshals
Sparekassen Vendsyssel Jyllandsgade 14 www.sparekassen-vendsyssel.dk
Sportmaster Nørregade 4 www.sportmaster.dk
Stanges Auto Sindalvej 42 www.stangesauto.dk
Steff's Cafeteria Dalsagervej 1  
Strand 8 Hjørringgade 8 www.strand8.dk
Stutteri Hyldsbæk Rævskærvej 42, Tornby  
Super Brugsen Jørgen Fibigersgade 1 www.superbrugsen.dk
Super Sandwich & Grill House Jyllandsgade 1  
Tandlægen.dk Sophus Thomsensgade 7  
Thaarup Murer & Tømrer A/S Doggerbanke 10  
Tor-Mo Trawl ApS Nordvestkajen 27  
Trolle-Byg Allingdamvej 100  
Uniq Nørregade 2  
Urban´s Vent-Teknik ApS Dalsagervej 24  
Ved Kajen Sydvestkajen 7  
Vendelbo Wood Work ApS Hans Jensens Alle 8  
Vendiakaffe Perikonvej 5  
Venmark Fisk A/S Søndergade 50  
Vestkajens Maskinværksted A/S Sydvestkajen 4  
Vognmand Carl Lauritzen Havagervej 7, Lønstrup  
Vognmand Per Ørum Jensen Bjergvej 5, Tornby www.per-oerum.dk
VVS Christian Vogdrup Gadevej 12  
VVS K B Olesen Håndværkervej 4 www.kbolesen.dk
Wagner Nørregade 6 www.wagner.dk
Zjoos Nørregade 8 www.zjoos.dk

 

 


Side fra Net For Dig